2022 yılında BİSİKLET ELÇİSİ NASIL OLUNUR?

2022 Mayıs-Eylül ayları arasında İstanbul-Maltepe ve İzmir-Çiğli’de her ay 10 kadına bisiklet elçisi eğitimi verilir. Her bölgede elçiler 1 gün boyunca elçi eğitimi alır (2 saat teorik/2 saat mekanik/4 saat pratik) 4 kadına 4’er saat bisiklet sürme eğitimi verirler. Her ay bisiklet öğrenir ve öğretir sonra da dilerlerse gönüllü eğitimlerine devam edebilirler.

Bu elçilerden biri olmak için anasayfamızdan katılmak istediğiniz şehri seçerek katılım formunu doldurmanız gerekir. Mentörlerimiz seçilen elçilere telefon ve mail ile ulaşır.

Elçiler eğitimlerini tamamladıktan sonra seçildikleri ay boyunca her hafta sonları (cumartesi ve/veya pazar) ücretsiz bisiklet eğitimi verirler.

admin_zincir tarafından

Biz daha çok kadının bisikletle tanışarak hayatına güç, sağlık ve mutluluk katmasını sağlamak için gönüllü projeler üreten, Kadın Bisiklet Elçileri eğiterek onların başka kadınlara bisiklet öğretmesine ön ayak olan, kadınların şehiriçi ve şehirler arası bisiklet yolculuklarına çıkmak için cesaret ve bilgi kazanmasına destek veren hak temelli bir sivil toplum kuruluşuyuz.

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir